Брзото возење убива – погребана 29 год девојка – сетете се на мојата сестричка, помнете ја, скршена од болка сестрата


Невена Драгутиновиќ 29 годишната девојка која почина кога со автомобил ја прегази во Белград кошаркарот од Јамајка Френд Кимани денеска погребана во родното место.

Неутешната сестра близначка скршена од болка и низ солзи ги молеше присутните да не ја заборават нејзината сестричка, да ја помнат.

Сетете се на Нена кога сте тажни ќе ви биде полесно, но сетете се на неа и кога сте весели, во кафана нарачајте ги песните кои ги сакаше, помнете ја, немој да дозволите да се заборави, ве молам,, велела нејзината сестра, која и сведочела на смртта на својата сестра. тие биле заедно ноќта кога на нив налетал пијаниот кошаркар.

Скршен од болка и нејзиниот вереник Невен лидер на бендот „In vivo“. Го гушна сандакот со неговата сакана и прашуваше постојано зошто?

,,Ќе те сакам засекогаш, пред три дена ти кажав дека сакам да остарам со тебе, ни во лудило не ни помислував дека ќе те изгубам преку ноќ . утрото кога ми кажаа дека си загинала… загинав и јас принцезо моја. Бев во нашиот стан те довикував, вриштев, плачев, те нема – и што сега?

Пола мое срце е твое, твоето е мое – не е крај живееме заедно, сон мој,, напишал Ненад во прошталната порака на својто фејсбук профил.

,, нека те чуваат ангелите – беше среќа за сите нас, со солзи се простија од неа таткото и дедото.

Секое утро се молам ова веќе никогаш да не се случува. Возете полека, немој да пиете – младината ни гине, прекрасни деца, толку скршени животи, солзи, неутешност за една ваша бесна ноќ – рече свештеникот пред ковчегот да биде засекогаш спуштен во нејзиното вечно почивалиште.

Невена е погребана во истата гробница каде во 2001 та е погребана нејзината мајка.

Кошаркарот кој ја згази и уби Невена бил под дејство на алкохол, а во суд се бранел со молчење.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1