ВИДЕО: РУСКА ЧЕСТИТКА ЗА ИД ЗА НОВА ГОДИНА: Ќе ве спржиме!


Крајот на војната во Сирија не се гледа, но оваа 2015 секако ќе остане запаметена по тоа што во удирите се вмеша и Русија со својте воздушни удари. Освен по прецизните дејства, припадниците на ИД 2015 ќе ја запомнат и по новогодишната порака од Русија која се појави на Интернет.ruska-poruka-islamskoj-drzavi-foto-printscreen-youtube-1451147602-812303-724x400

Пропагандните спотови на ИД после ова веќе ќе немаат смисла, бидејќи ситуацијата од ден на ден се менува, неповолно е за џихадистите кои ја губат територијата, а мртвите се мерат со број од неколку стотици.

Погледнете што им порачаа Русите на џихадистите

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1