ВИДЕО: САМА, ГЛАДНА И ПРЕМРЗНАТА: Ќе заплачете кога ќе го видите ова девојче


Удобно сместени дома пред малите и големите екрани, уживаме во удобноста на својот дом, а притоа не помислуваме што има надвор. Што може да се случува во доцните часови?devojcica1-620x350

А, таа и понатаму пее во центарот на ледениот град, во доцните вечерни саати. Девојче од 6, 7, 8 години.

Дали се невидливи? Дали сме свесни дека се жртви на експлотација, насилство? Слушаме? Се грижиме?

Загрижувачки е податокот околу бројот на деца кои питаат и работат на улиците во Сараево?

Во БиХ има повеќе од 2.000 деца на улица, а во Сараево 638.

Погледнете го девојчето од улицата:

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1