Видео: Семејството на силуваната девојка во Индија


siluvana devojkaОва е семејството на 23 годишната студентка која беше силувана во автобус во Индија. Таа подоцна им подлегна на бруталните повреди. Таткото, иако законот забранува да се објавуваат имињата на силуваните, одлучи јавно да го каже нејзиното име.

се надева дека така ќе ги охрабри сите жени да ја побараат правдата за себе. Семејството побара и смртна казна за силувачите. По големите протести во Индија кои ги поттикна овој случај, полицијата пронајде и уапси 5 момчиња, виновни за силувањето на девојката.

Новинарите на Њујорк тајмс снимиле репортажа во домот на силуваната девојка.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1