Видео: Скопска (не) култура, не пропуштаат амбулантно возило


Редовен читател на „Република“ испрати видео во кое се гледа како Амбулантно возило кое што со влучени сигнални уреди не може да се пробие до една од скопските клиники, пренесува Република.мк.

voziloНа видеото се гледа дека и покрај влклученото ротационо светло најмалку десетина возачи не го пропуштаат возилото во кое има повреден човек.

Дури на булеварот Александар Македонски во скопската населба Автокоманда амбулантното возило мораше да чека на семафор.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1