ВИДЕО: Снимен моментот кога патниците влегуваат во автобусот на „Беса транс“


Телевизија ТВ21 објави дека турските медиуми објавиле видео од безбдносните камери како патниците се качуваат во автобусот.

На снимките се гледаат деца и повозрасни луѓе како излегуваат од хотелот и влегуваат во автобусот на „Беса транс Скопје“ кој неколку часа подоцна се запали кај селото Боснек во Бугарија при што загинаа 45 лица.

Несреќата ја преживеаа 7 патници кои се во болницата во Софија и се вон животна опасност.

Видеото погледнете го на – ТВ21

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1