ВИДЕО: Снимена тврдина полна со духови во Нови Сад


Американската телевизиска емисија Ghost Hunters International која се занимава со истражување на пранормални појави во едно од своите изданија се позанимава духовите во Петроварадинската тврдина.duhovi-620x350

Во оквирот на оваа популарна емисија тим на истражители патуваат низ светот и ги посетуваат местата во кои наводно се појавуваат духови.

Во една од своите авантури тие ја посетија Петроварадинската тврдина во Нови Сад, за која многумина тврдат дека е место на кое се собираат доста духови на убиени војници поради кои оваа епизода е наречена „Army of the Dead“

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1