ВИДЕО: Снимени вонземјани на брод близу Истанбул


Јалчин Јаман, ноќен чувар во Турција сними и документираше неколку НЛО видувувања.

Тие почнале во 2007 година, а се случувале и меѓу мај и септември 2008 година, и главно кога било мрак (меѓу 8 и 5 наутри) иако имал и снимки направени в зори, над водената површина.

nlo-na-moru

Јалчин во 2009 година, успеа да сними јасни фотографии кога нешто се покажало повторно над Мраморното море близу Истанбул.

Снимките се детално анализирани од страна на TUBİTAK – научно-технолошкиот истражувачки одбор на Турција, Вселемскиот центар  Сириус, Истанбулскиот универзитет – одделението за астрономија и физика, Националните опсерватории Тулитак и д-р Роџер Лер кои дошле до заклучок дека НЛО привиденијата се вистински и дека снимките јасно покажуваат вонземјани и НЛО.

Процените сами дали снимката е автентична.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1