Видео: Снимиле чудо – Богородица им го излечила детето од леукемија


Семејството на Ерин од Киркланд, Охајо, се убедени дека Богородица им го спасила детето од ракот кој се вратил по трет пат. Девојчето сега е здраво!

utvara-ili-1370886408-323601Ерин била фотографирана во дворот само ден пред да ја направи последната трансплантација на коскена срцевина по која болеста се повлекла. На фотографијата се појавил лик над Ерин, кој на сите им заличел на Богородица.

– Откако го видов тоа знаев дека ни таа не е сама ни ние не сме сами. Ако некој не сака да верува тоа е во ред. Но мислевме – што и да се случи, нешто многу моќно е со нас! – вели таткото на Ерин, Кевин Потер.

Погледнете повеќе во видеото.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1