Видео: Снимка минута пред падот – патници врискаат, пилотот со секира удира по вратата


За оваа аудиоснимка се тврди дека е дел од урнатиот авион на Алпите авион „A320“, а беше објавена на интернет од „НТВ.ру“.

Официјална потврда за афтентичноста на записот сеуште нема. На снимката се слуша бучава на мотори, плач на патници, чести тапи удари и звук на системи за сигнализација.francija avion

Потсетуваме дека авионот на компанијата „Germanwings“, летал на релација Барселона – Дизелдорф, и се урна на француските Алпи на 24 март. Како причина за авионска несреќа е посочен вториот пилот – 28-годишниот Андреас Љубица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1