ВИДЕО: Со голи раце сопреа украински тенк


raceee-500Додека во Москва се одвиваше парадата по повод Денот на победата, на улиците на украинскиот град Маријупољ се одвиваше вистинска војна.

Украински тенкови влегоа во центарот на градот, а проруските демонтранти успеаја да застанат еден од нив и тоа со голи раце. Невооружени стоеле пред тенкот и со рацете го туркале за да не може да помине понатаму.

Од украинското оклопно возило се испукани неколку предупредувачки куршуми, по што проруските демонстранти се повлекле.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1