Видео: Со оклопно возило Шукри Алија донесен во Македонија


Шукри Алија, посочен како идеoлог на петкратното убиство кај Смиљковското езеро е екстрадиран од Косово во Македонија. донесен е во земјава и пренесен во еден од истражните затвори со оклопно возило.

Алиу е познат како екстремен исламски радикал

Уапсен Шукри Алија – се смета дека е идеoлог на убиството кај Смиљковското езеро

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1