ВИДЕО:Срушен рускиот хеликоптер кој требало да ги спаси пилотите од авионот!


Слободната сириска војска тврди дека го срушиле рускиот хеликоптер кој летал кон планината Туркмен за да им помогне на пилотите откако Турција го сруши нивниот воен авион.379dfcb6417966d18feaaae0dc315c0b_w770_h400_cp

Веста сеуште не е службено потврдена, но медиумите јавуваат дека рускиот хеликоптер кој тргнал во помош бил срушен со ракета.

И медиумите блиски до Асад ја потврдиле оваа информација пишувајќи дека руски хеликоптер морал присилно да слета во градот Латакија, која е под контрола на власта на Башар Ал Асад.

Објавени се и снимки на кои се гледаат двата хеликоптера кои тргнале да ги спасат руските пилоти.Само еден се враќа во Латакија.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1