Видео: Што си рекоа Бранко и Љубчо во `98 – виски и кокаин се споменуваа


 

Во 1998 та Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски беа ,, лути непријатели,, сите ги паметат нивните остри дуели и зборовите кој си ги кажаа. Во тоа време се споменуваа шишиња виски, кокаин, шизофренија, предавници, бугарофили и што ли уште не.

Сега се на иста линија – ги обединила желбата за подобра Македонија и да го срушат како што велат недемократскиот режим на Груевски. Еве дел од едно од тие познати ТВ дуели.

Георгиевски – Треба ли политичар да испие шише виски и да се трезнат со грам кокаин

Црвенковски – дали вие потпишавте дека треба ревизија на македонската азбука, дури и си го сменивте името од љупчо во љубчо со ,,б,,

 

 

Tags: , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1