15 годишно дете исчезна во водите на мавровското езеро


15 годишно дете исчезна во водите на мавровското езеро. Несреќата се случила во непосредна близина на манстирската црква Св Никола попладнево околу 14:30 часот.

15 годишниот Ќ.С. бил на езерото со двајца другари, пливале кога тој исчезнал во водата.

Според полицијата момчето се обидувало да ги стаса другарите и да доплива до платформата одалечена 200 метри од брегот.

Телото сеуште не е пронајдено. Екипи со чамци го пребаруваат езерото.

Tags: , , , , , , , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1