Видео: Тајниот луксуз во украинската влада – солена соба, сауни, базени…


По смената на власта во Украина почнаа да се откриваат афери кои се случувале за време на владеењето на Виктор Јанукович, а меѓу последните е невкусниот кич и луксуз кој се криел во Мнистерството за финансии.

ghjgfhjg

Сауни, базени, солена соба, сала за бокс, позлатен мебел, насликани ѕидови и плафони беа  откриени по бегството на членовите на поранешната влада. Непримерниот луксуз кој за голем број на сиромашни Украинци е несфатлив е еден од низата афери кои се обелоденија. Интересно е што зградата на Министерството за финансии стана како музеј пред кој граѓаните чекаат ред за да видат во каков луксуз работеле оние за кои гласале.

 

dd

gvhjgh

 

 

Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1