Видео: Утре 3 декември 2012: Планетарно порамнување над пирамидите во Гиза


 

По 2737 години ќе се случи планетарно порамнување над пирамидите во Гиза.

Еден час пред изгрејсонце по локално време на небото над Гиза ќе може да се видат Меркур, Венера и Сатурн порамнети во една линија. Многу редок феномен – дали има некое значење или не, се уште се полемизира меѓу астрономите, поборниците на теоријата за крај на светот и научниците.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1