ВИДЕО: Ужасно чудо – Родено јагне со лице на старец!


Ужасно чудо во Русија-Родено јагне со човечко лице! Во сиромашно руско село неодамна се роди навистина грдо јагне. Сопственикот вели дека јагнето му личо на бесен старец со голем нос, поради што сметал дека не му е место во стадото па сакал да го продаде во циркуз. Газдите од циркузот му дале великодушна понуда за човеколикото јагне: 10 пати повисока цена од онаа на нормално јагне.Screenshot_75

-“Беше тешка зима, и бев многу радосен што овцата ќе се породи. Помислив дека конечно ќе заработам пари. Но кога влегов да видам како напредува пораѓањето, се скаменив од тоа што го видов. Во мене гледаше јагне со глава која личи на старец”, опишал овој Русин.

Тој објаснува дека родителите на ова јагне се сосема нормални овци, како и дека се изненадил поради изгледот на јагнето. Во меѓувреме ветеринарите му објасниле дека овцата не внесувала доволно витамин А па јагнето се родило со тежок деформитет.

“Како и да е, моето јагне е атракција во селото, иако помалку ми е срам што е такво” изјавил Русинот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1