Нова бомба утре: Аџиев тврди дека не примал нарачки за лустрација!


Утре во партиското седиште на СДСМ лидерот Зоран Заев ке го продолжи објавувањето “БОМБИ“од серијалот прислушувани телефонски разговори.   Во медиумските кругови се шпекулира дека  утре ке бидат објавени снимки кои би биле доказ за наводната вмешаност на премиерот во работата на лустраторот Аџиев, пишува Локално.мк

makedonija-lustracija

Тој на вчерашната средба со претставниците  од Новинарскиот пленум, изиритиран од прашањата; кој му ја нарачува лустрацијата,  го фрли  својот мобилен на маса и им рече на новинарите да  го земат и отворат и да видат со кој тој контактирал.

Тој тврдеше дека не прима наредби од никого, и дека се што работи  било согласно законот,  и со надгласување

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1