Видео: Величествениот Султан Сулејман пее расутра песна од Ролингстоунс


Шармантниот глумец кој стана миленик на Македонките ,,величествениот,, или Султан Сулејман – Halit Ergenç знае и да пее.

Еве како пее еден голем хит од ,, Rolling Stones,,  песната “Angie”.

Во видеото секако е и неговата сопруга Шехерезада односно Berguzar Korel

Tags: , ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1