Видео: Во пожар изгоре луксузната куќа на Пирс Броснан !!


Куќата на актерот Пирс Броснан во Малибу целосно изгорела откако во доцните вечерни часови избил пожар во гаражата.pirs-brosnan-260x170

Кратко по избивањето на пожарот, пламенот го зафатил и остатокот од куќата, по што на лице место стигнале пожарникари и Итна помош.

Педесет пожарникари работеле на гаснењето на пожарот во кој, за среќа, никој не настрадал. Куќата на Броснан се наоѓа на брегот, во луксузен комплекс во кој стануваат и Стивен Спилберг, Дастин Хофман и Дени Де Вито.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1