ВИДЕО: Водата носи се пред себе во Тетово – „Пливаат“ и автомобилите


Најпогоден град од денешното невреме е Тетово каде се излеа реката Пена. Надојдената вода со себе ги носеше возилата низ улиците во градот.POPLAVA TETOVO

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1