Потврдени пет жртви од невремето во Тетово


Четиринаесет годишно девојче и 10 годишно момче се меѓу петте жртви од невремето кое попладнево го зафати Тетово и околината, пишува  Република.Poplavi tetovo

Како што потврдуваат од СВР Тетово, малолетно девојче на возраст од 14 години во безживотна состојба било донесено во тетовската Клиничка болница. Нанос од вода, кал и камења во Голема Речица исфрлил и тело на десетгодишно момче чиј идентитет дополнително ќе се утврдува.

Како што информираат од СВР Тетово, пристапот бил отежнат поради големите наноси на вода и камења кои со голем напор и во најбрзо можно време биле отстранети со помош на тешка механизација и луѓе. Од Центарот за управување со кризи потврдуваат за уште три жртви во Шипковица.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1