Никола Груевски вечерва итно во Тетово


Премиерот Никола Груевски е на пат за Тетово, кое попладнево беше погодено од силно невреме проследено со обилни врнежи од дожд

Груевски ќе направи увид во состојбата и ќе разговара со надлежните за да се види што да се направи за санирање на последиците од невремето.

gruevskii

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1