Најмалку четири жртви од поплавите во Тетово


Од невремето на подрачјето на Тетово, во с.Шипковица до сега има 3 починати и повеќе повредени лица, велат се уште непотврдени информации.SVLECISTE ODRON

Без струја се селата Жеровјане и Порој.  Од СВР Тетово неофицијално се дознава дека во тетовското село Голема Речица има една жртва во невремето што попладнево беснееше во полошкиот регион.

Во с.Голема Речица во дворот од куќата на Љ. Б. пронајдено е починато НН малолетно дете, исфрелено од  Речишка река со видливи повреди во пределот на главата.

ТРАГЕДИЈА: 4 деца ЗАГИНАА во поплавите во Тетово – 3 потрупани од свлечишта, едно удавено

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1