ВИДЕО: Волшебниот број 9 – еве како да ги научите дечињата на множење


Ова интересно видео на навистина уникатен начин покажува како најлесно да ги научите вашите деца да множат со 9.

ninenumber

А што е уште поинтересно, за тоа ќе ви помогнат десетте прсти на вашите раце.

Погледнете колку е едноставно, а истовремено и забавно.

Kurir

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1