Видео: Жена паднала на шините ја спасил патник во последен момент


zena metroНа метро станицата Songshan во Тајпеј со безбедносните камери е снимено како за секунда е избегната трагедија благодарејќи на еден патник.

Жена доаѓа до работ на платформата во обид да погледне дали доаѓа метрото, но се сопнува и паѓа на шините. Млад човек од спротивната платформа веднаш скокнал да и помогне. Жената минала со фрактура на десната рака и 4 скршени ребра како и фрактура на коленото, но сепак за среќа избегната е поголема трагедија

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1