Видео/Фото: Се уште не е утврден идентитетот на жената која беше згазена вечерва во Аеродром


verosaobracajka3Според официјалните информации од МВР до несреќата дошло во 20 часот и 25 минути на булеварот Јане Сандански на раскрсницата спроти маркетот Веро во Аеродром.

Автомобил марка ,,пасат,, со скопски регистарски таблички удрил во повозрасно женско лице, која од ударот починала на самото место. Полицијата извршила увид, се работи на утврдување на идентитетот на починатото лице.

Згазена жена во Аеродром вечерва (Фото)

Mknews.MK – soobrakjajka vero from MKnews on Vimeo.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1