Згазена жена во Аеродром вечерва (Фото)


verosaobracajkaОколу 20 часот на булеварот Јане Сандански на раскрсницата спроти трговскиот центар Бисер, веднаш кај маркетот Веро во Аеродром дошло до несреќа.

Една личност е удрена со автомобил и лежи неподвижна на самата улица, прекриена со палто. Очевидците повикале веднаш брза помош и полиија, пред неколку минути пристигна полицијата.

Според очевидците се работи за женска личност која најверојатно смртно настрадала од ударот, но се уште нема официјална потврда од МВР дали се работи за женско лице и дали паркираниот автомобил до телото е она кое ја удрило личноста.

verosaobracajka

verosaobracajka3

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1