Повторно убиство во Аурора, каде се случи масакрот за премиерата на Бетмен


Вооружен маж уби денеска три лица во пукотница во куќа во градот Аурора, во Колорадо, градот каде пред неколку месеци на премиерата на филмот Бетмен во локалното кино се случи мсакар.

auroraПолицијата соопшти дека едно лице успеало да избега од куќата, каде „вооружен и опасен маж“ претходно затвори заложници. Повеќе куќи беа евакуирани, а патиштата затворени од безбедносни причини, пред полицијата да го убие осомничениот.

Аурора во јули се најде на насловните странци на светските медиуми, откако еден маж со маска на Џокер, упадна на премиерата на филмот за Бетмен „Подемот на мрачниот витез“ и уби 12 лица, а рани 58.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1