Најевтини автомобили во светот (Фото)


Индиската компанија Tata Motorsго произведува најефтиниот автомобил на светот – моделот Tata Nano чини 3.056 долари.

13568540741

Chery QQ е прогласен за најдобар кинески бренд во 2010 година – се продава по цена од 4.781 долари.

13568541312

Maruti Suzuki 800 – 4.994 долари.

3

Geely MR – 5.500 долари.

5

Geely HQ SRC – 5.780 долари.

5кола

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1