ВИДЕО: „Жив е! Жив е!“-Турски рибари извлекле бебе од море мислејќи дека е мртво, но…


Шокантна снимка од еден рибарски брод на кој се гледа спасувањето на 18-месечно бебе по еден бродолом кој се случил во Егејското море, стана најгледано видео, откако го објави турската телевизија.bebe.jpg500

На снимката се гледа како рибар извлекува тело на бебенце од морето мислејќи дека е мртво, но потоа сфаќа дека дише…

Погледнете го херојскиот чин:

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1