ВИДЕО: Жива вода – Накиснаа Путин, Вучиќ и Николиќ на парадата во Белград


Вчера во Белград се одржа величествена воена парада со која се одбележа 70 годишнината од ослободувањето на Белград и победата над фашизмот, како и 100 години од почетокот на првата светска војна.

Untitled-17

Парадата измина во совршен ред, иако лиеше дожд. Како поминаа на дождот политичарите, меѓу кои и почесниот гостин рускиот претседател Владимир Путин, српскиот претседател Томислав Николиќ, премиерот Александар Вучиќ и сите останати погледнете во ова видео:

#Ко

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1