Вистинските имиња на славните – Златан е Џибони, Слаткар е Марко, Брижит Бардо е Камил Џавал..


Дали нешто ви значат Оника Марај Тања, Брајан Хју Ворнер, Кетрин Елизабет Хадсон, Марк Винсент Синклер, или Стефани Џоан Ангелина Германота? Не веруваме, но денешните филмски и музички ѕвезди одлучуваат своето вистинско име и презиме да го променат за некое многу позвучно затоа што според менаџерите-најчесто звучното име придонесува за популарноста на ѕвездата.

Брајан Хју Ворнер – Мерилин Менсон
Кетрин Елизабет Хадсон – Кејти Пери
Марк Винсент Синклер- Вин Дизел
Стефани Џоан Ангелина Германот – Лејди Гага
Петар Џин Хернандез – Бруно Марс
Кордозар Келвин Броудус – Снуп Дог
Карлос Ирвин Естевез – Чарли Шин
Тара Ли Патрик – Кармен Електра
Реџиналд Кенет Двајт- Елтон Џон
Пол Хјусон  – Боно
Гордон Метју Томас Самнер – Стинг
Алесија Бет Мур -Пинк
Кертис Џексон – 50 Cent
Роберт Алан Зимерман – Боб Дилан
Шон Кори Картер-  Џеј-Зи
Камил Џавал – Брижит Бардо
Луси Џонсон – Ава Гарднер,
Исидор Исур Даниелович Демски – Кирк Даглас

Georgios Panaylotou – Џорџ Мајкл

Kong-Sang Chan – Џеки Чен

Lawrence Harvey Zeiger – Лари Кинг

Walter Willis – Брус Вилис

Shakira – Shakira Isabel Mebarak Ripoll

Jodie Foster- Alicia Christian Foster

Chuck Norris – Carlos Ray Norris

Bruce Lee – Lee Jun Fan

Woody Allen – Allen Stewart Konigsberg

И некои од македонските и ѕвездите од поранешните југословенски простори го следат овој тренд

Панчо ДНК- Владимир Блажев
Врчак- Раде Врчаковски
Слаткар – Марко Маринковиќ
Тони Зен – Тони Петковски
Едо Маајка – Един Осмиќ
Вана- Ивана Раниловиќ Врдољак
Златан Стипишиќ – Џибони
Реми Елементал – Мирела Приселац

Share Button

Tags: ,

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1