Вистинско бојно поле: Бегалците се тепаат со грчката полиција на Идомени (ВИДЕО)


Бегалците почнаа насилно да се пресметуваат со грчката полиција на Идомени, откако таа почна да ги враќа кон внатрешноста.

Тие насилно сакаат да влезат во Македонија, па полицијата била принудена да употребува сила и солзавец за да ги растера.

Погледнете го видеото и видете како Идомени почна да личи на вистинско бојно поле.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1