ВИСТИНСКО ЧУДО: Паднал од 17-ти кат и преживеал (Видео)


Чилеанецот Себастијан Рејес (23) е најсреќниот човек на светот. Ова младо момче преживеа пад од 17-ти кат.

Тој ја славел победата на Чиле против Боливија за Копша Америка. Дома стигнал околу шест сабајле, излегол на тераса, пошто изгубил рамнотежа и паднал од 17 кат, но за среќа преживеал и поминал со полесни повреди.

manfall

-Само Господ ми го спаси животот, рекол 23-годишниот Чилеанец.

Докторите велат дека падот му го ублажил автомобилот. Тој вели дека од тогаш ништо не се сеќава, освен тоа дека се разбудил во болница.

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1