ВМРО-ДПМНЕ одржува Централен комитет


Претседателските и евентуалните предвремени избори во фокусот на денешниот Централен и Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ.

Евентуалните двојни избори во фокусот на партиите..

СДСМ се уште гради став, кој треба да го соопшти во текот на престојнава недела.

Опозициската вмро-дпмне попладнево одржува седница на Централниот комитет, на кој разговара за актуелната политичка состојба.

На оваа тема пред седиштето на партијата Ивана Стојановска разговараше со портпаролот на ВРМО – ДПМНЕ Димче Арсовски.

Што се очекува на денешниов Централен комитет.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1