Министерство за здравство: Се работи за лажна вест


Со демант, се огласија од Министерството за здравство. Информациите на социјалните медиуми дека министерот за здравство, Венко Филипче ја вакцинирал неговата внука Илина од МРП вакцина е лажна вест!

На социјалната мрежа фејсбук, министерот Филипче објави информација и фотографија како ја вакцинира внуката со вакцина од редовниот календар на имунизација, со цел со неговиот личен пример да и покаже на јавноста дека вакцинацијата е вистински чекор во заштита од заразните болести. Апелираме граѓаните да ги проверуваат вестите кои се пласираат во дел од медиумите, бидејќи станува збор за лажни вести.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1