ВМРО-ДПМНЕ предлага Иванов да ја преиспита одлуката за помилување


ВМРО-ДПМНЕ ќе предложи до четирите најголеми политички партии да испратат писмо до Иванов за преиспитување на неговата одлука, се вели во соопштението испратено од партијата.

Соопштението во продолжение ви го пренесуваме во целост.vmro dpmne

Одлуката на Претседателот Ѓорге Иванов не е во согласност со заложбите на ВМРО-ДПМНЕ. Нашиот став е јасен, секој што направил криминал треба да одговара.

Од тие причини, ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе предложи да биде испратено писмо до Претседателот Иванов, потпишано од четирите најголеми политички партии, со барање да биде преиспитана одлуката за прекинување на кривичните постапки.

Во текот на денот ВМРО-ДПМНЕ ќе стапи во контакт со останатите три партии при што ќе им го понудиме нашиот предлог.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1