ВМРО-ДПМНЕ: ВМРО 47 пратеника, СДСМ 47, Левица 2 пратеника


47 пратеника ВМРО-ДПМНЕ, 47 пратеника СДСМ – ова се последните пресметки на ВМРО-ДПМНЕ за бројот на пратенички места освоени според гласовите на денешните парламентарни избори.

Според нивните резултати во парламентарниот состав влегуваат и ДУИ со 13, Алијанса со 10, Левица со 2 и ДПА 1 пратеник.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1