ВМРО го смени името на коалицијата


Синоќа ВМРО-ДПМНЕ во партиското седиште одржа состанок со коалиционите партии.

На состанокот раководството ги информира за постигнатиот договор со власта за предвремени избори на 12-ти април.

Лидерот на партијата, Мицкоски по средбата рече дека го смениле името на коалицијата.

,,Ги информирав партнерите за вчерашната лидерска средба кај претседателот Пендаровски и за предвремените избори. Предложив Коалицијата за подобра Македонија да се преименува во Коалиција за обнова на Македонија и тоа беше едногласно прифатено. На Македонија и е потребна обнова, рече Мицкоски.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1