Внимавајте ако гледате порно на RedTubе: Гледањето се наплаќа – 10 000 луѓе добиле сметка дома


Илјадници Германци примиле писма во кои од ними се бара да платат надокнада за порнографија која наводно илегално ја гледале на интернет.

red tubeАдвокатската фирма „Урман и Колеген“, во име на швајцарска компанија за заштита на авторските права Архиф, побарале од нив еднократна исплата од 250 евра- објави Би-Би-Си, додавајќи дека не им е познат бројот на писма кои ги испратиле, иако германските медиуми пишуваат дека станува збор за повеќе од 10.000.

Ова еден од првите случаи во кои корисниците се обидуваат да бидат казнети за гледање он-лајн, а не за симнување порнографија.

Сите корисници гледале порно-содржини на страницата Redtube.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1