Како изгледа денес Кристл од Династија (Фото)


Позната низ целиот свет по култната серија „Династија“ , една од главните хероини во најпознатата серија на светот тогаш палеше и жареше.

dinastija

Линда стана тв-икона во 1980-те години благодарение на улогата на Кристл во серијата „Династија“ еве како изгледа денес 72-годишната американска актерка Линда Еванс.

linda evans 2 linda evans

 

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1