ВНИМАВАЈТЕ Доаѓа уште еден бран – Силно невреме ќе ја зафати Македонија ноќеска


Променливото и нестабилно време се очекува да продолжи во вечерните и ноќните часови, кога ќе има повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни проследени со грмежи и засилен ветерgrom dozd nevreme

 

Како што се наведува, нестабилната облачна маса, која претходно беше над Скопската котлина, сега е над подрачјето на Свети Николе и Велешкиот регион. Според информациите од радарскиот центар Ѓуриште, тука има невреме со силни електрични празнења, интензивен пороен дожд, силен ветер, а можна е и локална појава на град.

Оваа облачна маса, според УХМР, има правец на движење кон околината на Штип

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1