Внимавајте: Фалсификувани евра пуштени во промет


НК за КР Кавадарци поднесе кривична пријава против Ѓ.К. (30) од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување пари“.evra

На 30. мај годинава на бензинска пумпа во Росоман пријавениот пуштил во оптек една фалсификувана банкнота во апоени од 50 евра и од маркетот, кој се наоѓа во склоп на бензинската пумпа, купил разни производи и една штека цигари.

Од извршената анализа на банкнотата од страна на Народна Банка на Р.Македонија било утврдено дека истата е фалсификат.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1