Внимавајте: Хакери од Карибите се обиделе да испразнат сметки на штипјани


Хакери од Карибските острови утринава се обиделе да повлечат пари од сметки на неколку штипјани.280827-nosete-kesh-ako-odite-vo-grcija-bankomatite-se-prazni-62980

За среќа на повеќето од нив им дошле смс пораки дека е направен неуспешен обид за повлекување на средства, затоа што немале толку пари на трансакциската сметка, објави Сител.

Експертите по оваа проблематика велат дека постојат повеќе начини за кражба преку трансакциски сметки, а кај нас најзастапено е преку поставување на читачи на банкоматите.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1