Внимавајте што пишувате на Фејсбук: Поради статус за Лепа Брена завршил во затвор!


Момче од Белград, на социјална мрежа напишал статус за познатата пејачка, поради што завршил на информативен разговор во полициска станица.
Кога му стигнала поканата, момчето било изненадено бидејќи не знаело за што се работи. Потоа полицијата го известила дека е повикан поради статусот „Lepa Brena, lepo gori“, кој го објавил на Фејсбук.lepa-brena
– Кога момчето дошло во полициска станица, му било кажано дека тоа е поради неговата објава на Фејсбук. Инспекторите му поставувале прашања за пејачката, го прашале дали ја познава и дали некогаш стапил во контакт со неа – изјавил извор за српски „Ало“.
Момчето најпрвин мислело дека се шегуваат со него, но набргу сфатило дека ситуацијата е сериозна. Тоа изјавило дека не ја познава пејачката и дека не ја мрази, туку само дека се шегувало.
– Направен е записник и ќе биде утврдено дали постои основа за поднесување на пријава – додал добропатениот извор.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1