Внимавајте: Свлечиште на регионалниот пат кон Мариово


Регионалниот пат кој води до населеното место Мариово, во понеделник беше затворен за тешки товарни возила, а останатите учесници во сообраќајот  возеа многу внимателно, бидејќи поројните дождови кои направиле свлечиште.kozuf odron

Подрачното одделеније на „Македонија пат“, пртеставници од ЕВН, прилепскиот градоначалник Марјан Ристески и останатите  надлежни служби, излегоа  на терен за да ги увидат веќе напавените штети.

Од подрачното одделеније на „Македонија пат“ посочија дека проблемот мора веднаш да се реши и да се интервенира со тампонирање на  местата на патот каде е појавено свлечиште со поголем обем.

Службата, исто така, апелираше на внимателно возење и почитување на сообраќајните правила.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1