Внук крадел од банкарските картички на дедото


Седумдесет и деветгодишниот Ј.Х. од с.Орашје-Јагуновце вчера пријавил дека во периодот од 2015 до 2017 година, неговиот внук кој имал пристап до неговата трансакциска сметка и платежна картичка без негово знаење и согласност, од банкомати подигнал околу 1.820.000 денари.

Подигнатите пари, внукот ги присвоил за себе. СВР-Тетово презема мерки за расчистување на настанот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1