Во 23:30 собраниска седница – СДСМ прифаќа избори на 5 јуни


Според последните информации на Телма, собраниската седница на која ќе се одложи распуштањето на парламентот и изборите, ќе се одржи во 23:30 часот. glasanje izbori sobranie

Неофицијално, СДСМ прифаќа предвремените парламентарни избори да се одржат на 5 јуни, а ВМРО-ДПМНЕ прифаќа да се постигне договор за медиумите според предлозите на белгискиот експерт Питер Ванхојтe.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1